Po dvoch rokoch dištančnej výučby sa študenti opäť vracajú do prednáškových sál, kresliarní, cvičební, ateliérov a ául. Pre niektorých to boli dva roky „prázdnin“, avšak istá časť, najmä mladších študentov sa okrem návštev študijných oddelení ocitá na chodbách fakulty po prvý raz. Nie je to len logistická zmena prostredia, ale aj zmena fungovania samotného študenta. Posledné obdobie bol študent pasívnym, absorbčným objektom študijných materiálov bez snahy vyvinutia akéhokoľvek komunikačného spojenia nad rámec povinnosti, či už so spolužiačkami a spolužiakmi, alebo pedagógom.
Teraz však prichádza obdobie katarzie, kedy sa študent pasívny stáva študentom aktívnym. Je nútený mať kameru a mikrofón zapnuté, keďže únik z reality pomocou jedného tlačidla už nebude možný. Je nútený si rozvrhnúť čas tak, aby sa prednáška nestávala obednou prestávkou a cvičenie, či konzultácie iba prechádzkou s cigaretou v ústach a kávou v ruke. Nastáva obdobie plné zmien, kedy študent už nebude mať možnosť sociálneho úteku cez ghostovanie správ, či veľmi jednoduchého "End meeting for all". Taktiež to bude ťažké obdobie pre pedagógov, keďže pocit uspokojivej spätnej väzby zrazu nahradí pocit sklamania z pochopenia, že feedback len chýbal a jednoducho čitateľné výrazy študentov hovoria niečo celkom iné.
Preto vznikla táto inštalácia. Je analógiou virtuálneho života posledných rokov, kde Google Meet a mnohé iné nahrádzali nielen štúdijné schôdzky, spoločné "work-sessions", ale aj obyčajné stretnutia s kamarátmi. Stal sa takou súčasťou našich životov, že bez tohto nástroja by sme si každodenné fungovanie ani nevedeli predstaviť. Tak ako študenti, aj “meet” prichádza naživo. Stane sa nástrojom spoznávania nových zákutí, osôb, skupín a kadečoho iného na druhej strane obrazovky, avšak s jedným benefitom. Prezenčne.
Túto inštaláciu podporila Slovenská národná galéria darom televízorov a firma HMH, bez ktorej by sme televízory vozili doteraz. Taktiež patrí vďaka aj FAD STU.
Autormi inštalácie sú Samuel Skyva a Alexander Kupko.