: Vanessa Šutovská
: 2. ročník
: Ing. arch. V. Hain, PhD.
: Ing. Ing. arch. M. Dubiny
Hlavnou myšlienkou bolo vytvoriť zariadenie, v ktorom by sa každý cítil príjemne. Klientom poskytujeme možnosť socializácie, rôznych aktivít a služieb. Ako napríklad fyzioterapiu, psychoterapiu, technické poradenstvo, záhradníčenie či dokonca keramické dielne. Cieľom je poskytnúť návštevníkom centra možnosť aktívneho trávenia času a rozvoj tvorivého myslenia. V ranných až poobedných hodinách objekt slúži ako denné centrum pre seniorov. Starostlivosť o klientov zabezpečujú 8 zamestnancami, vrátane psychoterapeuta a fyzioterapeuta. V poobedných a večerných hodinách sa tu konajú rôzne krúžky a aktivity ako pre deti tak aj pre dospelých. Môže to byt napríklad yoga, aerobic, keramické dielne či už spomínaný psychoterapeut a fyzioterapeut. Objekt môže slúžiť aj obci pri konaní akcií ako napríklad výstav, no môže byť aj prenajatí na konanie osláv.
Denné centrum sa nachádza v mestskej časti Bratislavy – v Jarovciach na rohu ulíc Trnková a Mandľová. Okolie tvorí z veľkej časti rodinná zástavba vo výške jedného až dvoch nadzemných podlaží. No v bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú aj kultúrny dom, kostol, škola a škôlka. Hlavný vchod do objektu sa nachádza na juhozápade v blízkosti neďalekého parkoviska od ktorého je vytvorený nový chodník tak, aby sa zamedzilo vyšľapávaniu trávnika. Smetné koše sú umiestnené za živým plotom v blízkosti vchodu pre zamestnancov. Záhrada patriacu klientom je oddelená živým plotom od verejnej, kde je možnosti vybudovania menšieho verejného detského ihriska. Na pozemku sa nachádza aj jedno státie pre sanitku či donášku jedla a stojisko pre bicykle. Riešený pozemok má rozlohu 1250 m². Index zastavanosti je 0,434 (542 m²), spevnené plochy 0,14 (176 m²) a zeleň 0,426 (532 m²).
Navrhovaný objekt sa skladá z 3 objemov a 4 hlavných častí. V prvom objeme je vstupná časť so skrinkami pre klientov. V druhom objeme sa nachádza spoločenská časť ktorá pozostáva zo spoločenskej miestnosti a kuchynky, z ktorej je prístupná záhrada. Tretí objem je spojený s druhým objemom priechodným skleneným krčkom. Nachádza sa v ňom tichá časť, ktorú tvorí tichý kútik a miestnosti na terapie, z ktorých je prístupná terapeutická záhrada s fontánou a časť pre zamestnancov so zvlášť vchodom.
Vonkajšie materiálové riešenie pozostáva z tmavohnedého dreveného obkladu a sivej betónovej omietky. Na strechu sú použité tmavošedé/čierne hliníkové panely a okná s čiernym rámom. Interiér je ladení v kontrastne bledšom prevedení od exteriéru. To znamená biele omietky a svetlá drevená dubová podlaha. Interiér a exteriér sa však zhodujú v betónovej omietke použitej na prvom objeme, na prechodnom krčku a plote, ako aj v čiernych detailoch v interiéri.