Témou tretieho ročníka Builder bol Hospic – domov pre nevyliečiteľne chorých. Úlohou účastníkov bolo navrhnúť zariadenie, ktoré pojme až pätnásť návštevníkov a päť členov personálu, vrátane základných priestorov, ako je spoločný priestor s knižnicou, spoločenská miestnosť, kaplnka, kuchyňa, jedáleň, sestrička a terapeutická miestnosť pre psychologickú podporu. Boli vyzvaní, aby si vybrali teoretické miesto vo svojej vlastnej krajine, čo im umožnilo integrovať do svojich návrhov miestne kultúrne, environmentálne a sociálne súvislosti. Cieľom súťaže bolo ukázať, ako môže premyslený dizajn poskytnúť pohodlie a podporu v náročných časoch.
Fakulta architektúry a dizajnu STU v Bratislave zaznamenala medzinárodný úspech. Samuel Andrejčák a Lukáš Bím získali prvé miesto v medzinárodnej súťaži organizovanej serverom Buildner. Diplomová práca Hospic - Domov pre nevyliečiteľne chorých vypracovaný pod pedagogickým vedením prof. Ing. arch. Vladimíra Šimkoviča, PhD. sa stala absolútnym víťazom. Server Buildner realizuje aj rebríček hodnotení vysokých škol. Naša univerzita sa v celosvetovom hodnotení posunula na 47 miesto s 370 bodmi. Bulidner urobil aj s Lukášom a Andrejom rozhovor.
Buildner spolupracoval so skúsenou medzinárodnou porotou: Alan Dunlop (ocenený architekt známy Hazelwood School pre deti s duálnym zmyslovým postihnutím a je členom Royal Incorporation of Architects v Škótsku), Dr. Nirit Pilosof (architekt a výskumník v Sheba Medical Centre so zameraním na zdravotnú starostlivosť a technológiu, s pozíciami na fakultách na univerzite v Tel Avive a University of Cambridge), Rubén García Rubio (spoluzakladateľ štúdia VRA, je odborným asistentom na Tulane University s dvoma doktorátmi v architektúre), Arturo Mc Clean (manažér komunikácie v Miralles Tagliabue EMBT, prispieva k projektom, ako je Centrum Kálida Sant Pau pre pacientov s rakovinou), Rion Philbin (zakladateľ No So Studio, kladie dôraz na hravý dizajn, ktorého príkladom je dom Casa-mac pre slepú ženu), Susanne Siepl-Coates (bývalá členka fakulty na Kansaskej štátnej univerzite, skúmala súvislosť medzi architektúrou a ľudským blahobytom), Sonsoles Vela Navarro (spoluzakladateľ štúdia VRA, má 15-ročné architektonické skúsenosti a je asistentom asistenta na Tulane University), Steven Wright (riaditeľo v Perkins Eastman, ktorý sa špecializuje na dizajn zdravotnej starostlivosti s titulmi z University of Virginia a Yale University).
Dizajn tohto hospicu je inšpirovaný okolitou krajinou so zameraním na harmóniu medzi prírodou a architektúrou. Centrálne štvorcové nádvorie, symbolizujúce stabilitu a rovnováhu, slúži ako miesto stretnutia, kde sa zbiehajú vnútorné a vonkajšie prostredia. Usporiadanie budovy, ktorá je umiestnená tak, aby vytvárala výhľady na krajinu zo všetkých uhlov, pozostáva z piatich blokov, z ktorých každý má odlišnú funkciu. Perforovaná štvorcová strecha a átriá plynule prepájajú interiér s exteriérom a zvyšujú pokoj. Projekt, ktorý sa nachádza v opustenom lome, premieňa pôdu na vytvorenie terapeutického priestoru, kde jedinečná topografia a pokojná krajina podporujú liečenie a pohodu, pričom rešpektujú historický význam lokality.